четвъртък, ноември 21, 2024

ЕКИП

КАМЕЛИЯ НИКОЛОВА

КАМЕЛИЯ НИКОЛОВА

ГЛАВЕН РЕДАКТОР

Камелия Николова е театровед, театрален изследовател и театрален критик. Следва българска филология в Софийския университет, след което завършва театрознание в НАТФИЗ. Специализира в Обществото за театрални изследвания в Лондон и в Университета в Глазгоу. Доктор по театрознание и доктор на науките (изкуствознание). Професор по история на европейския театър в Националната академия за театрално и филмово изкуство и професор по театрознание и български театър в Института за изследване на изкуствата към Българската академия на науките, гост преподавател в български и чужди университети. Член-основател на Международната организация за европейска драма The Fence, член на Комисията за комуникации и публикации (РСС) на OISTAT и на Международната асоциация на театралните критици IATC. Автор е на 11 книги, между които „Другото имена модерния театър.

ПОВЕЧЕ МОЖЕТЕ ДА НАУЧИТЕ ТУК.

АНИТА АНГЕЛОВА

АНИТА АНГЕЛОВА

РЕДАКТОР

Анита Ангелова завършва „Театрознание и театрален мениджмънт“ в НАТФИЗ „Кр. Сарафов“. Учи в Хуманитарна гимназия „Св. св. Кирил и Методий“ в Пловдив, след което в продължение на една година следва „Печатни комуникации“ в Университет по библиотекознание и информационни технологии. От 2022 г. е драматург в Театър „Българска армия“. Изявява се като театрален критик с рецензии, интервюта и отзиви в „Литературен вестник“, сп. „Кукларт“ и други печатни и електронни издания, както и като сътрудник и редактор за бюлетини и блогове на фестивалите „Нова българска драма“- Шумен, Международен театрален фестивал „Варненско лято“, Международен куклено-театрален фестивал „Пиеро“ – Стара Загора и др.

МИРЯНА ДИМИТРОВА

МИРЯНА ДИМИТРОВА

РЕДАКТОР

Миряна Димитрова е театровед, изследовател и преводач. Завършва театрознание в Лондон, Великобритания (Roehampton University, Central School of Speech and Drama). Доктор по рецепция на класическата литература (King’s College, Лондон) и театрознание (НАТФИЗ). Научните й интереси са в областта на Шекспировото творчество и английския ренесансов театър, в оригиналния му контекст и съвременни трактовки, както и рецепцията на древен Рим в театъра и поп културата. Автор е на монографията „Julius Caesar’s Self-created Image and its Dramatic Afterlife“ (2018), редица статии и рецензии в англоезични и български издания. Изнася доклади на международни научни конференции. Преводач от и на английски език на свободна практика.